Tu môže byť slogan

                                          

STRACH Z ĽUDÍ ...a čo s ním

                                                           

Strachy, aj z ľudí, sú v dnešnej dobe dosť významným faktorom, ktorý ovplyvňuje psychiku človeka a jeho správanie.

V krajných prípadoch príde klient, ktorý má strach vyjsť zo svojho domu či bytu, má fóbiu z toho, že niekoho stretne, že ho niekto osloví, že bude potrebovať niečo povedať pokladníčke v obchode... Je niekedy úplne ochromený a radšej ani nevybaví, čo potrebuje a zostane doma.

Niekto sa nevie alebo bojí rozprávať s ľuďmi, lepšie mu ide komunikácia cez Facebook, Instagram alebo mailovanie.

Ďalšiemu možno niekto v minulosti ublížil a následne začal všetkých ľudí hádzať do jedného vreca a v každom vníma útočníka. Akokoľvek to začalo, člověk vedome alebo podvedome vníma, že ma z ľudí strach.

Dávnejšie, aj nie tak dávno , žili ľudia v komunitách – či už v rámci spoločnej viacgeneračnej rodiny- domácnosti alebo dediny či mesta alebo mestskej časti. Pred pár rokmi bolo združovanie sa a stretávanie ľudí všetkých generácií aj na sídliskách úplne bežné a prirodzené a dialo sa to len tak, bez toho, aby boli členmi nejakých záujmových skupín. Deti navzájom, ich rodičia aj starí rodičia sa poznali z videnia, podľa mena a vzájomne poznali svoje životné príbehy, rodinné zázemie a podporovali sa.

Čo prinášajú posledné roky? Veľa technických vymožeností a virtuálnej komunikácie. Niekde viac a niekde menej sa stratilo to stretávanie sa tvárou v tvár. Až na pár nevyhnutností skoro nie je potrebné vyjsť z domu.

Ako riešime strach z ľudí s mojimi klientami? Vždy začíname rozhovorom. Už pri úvodných otázkach a odpovediach sa ukazuje smerovanie, čo je potrebné s klientom riešiť. Postup je vždy individuálny v závislosti od nastavenia človeka, jeho minulosti, rovnako aj riešenie.

A dobrá správa je, že strach aj fóbia sa dá odstrániť, niektoré dokonca už počas jedného sedenia. 

HARMÓNIA ... „a žijem s ľahkosťou“ - workshop

zladenie sa spojené s relaxáciou, pohybom a pastelkami

 

Kedy? 22.09 2018 od 14.00 do 19.00 hod. 
Kde? Atelier Surya, Pod záhradami 62, Bratislava

 

Na príjemnom mieste sa dozvieš niečo nové, zľahka si zacvičíš , zrelaxuješ …

 

# naučíš sa jednoduché a účinné techniky na každodennú komunikáciu - ktoré slová ne-/používať, ako sa chrániť pred negatívnymi informáciami z okolia

# zacvičíš si pohybovo-zvukové cviky pre podporu a harmonizáciu jednotlivých čakier = energetických centier nášho tela

#naučíš sa, ako postupovať pri intuitívnej kresbe, nakreslíš si vykresľujúci, liečivý/harmonizačný obrázok a programový obrázok podľa svojej témy napr.radosť, láska, harmónia...

# zažiješ relaxáciu spojenú s ponorením sa do pozitívneho pocitu s vysvetlením jej použitia v bežnom živote

… a ešte viac...

 

Pitný režim a drobné občerstvenie sú zabezpečené.


Na stretnutie sa tešia lektorky Tatiana www.t-balance.eu a Alenka FB Pochop seba

Prihlásenie a viac informácií na: tatiana.nlp.hypno@email.cz , 0949 852 805 alebo alenkamind@gmail.com, 0949 191 135,.

Cena za tento 5- hodinový workshop je 48 Euro, pri platbe do konca augusta platí zvýhodnená cena 44 Euro.

 

Účasť máte zabezpečenú po zaplatení 1/2 sumy kurzovného na účet:

IBAN SK33 7500 0000 0040 0802 7812 , druhú polovicu zaplatíte v hotovosti na mieste konania.

Účinné relaxačné techniky na zvládnutie stresu

 Pre mnohých z nás znamená relaxácia oddychovanie pred televízorom na konci stresujúceho dňa. To je však málo na to, aby sa znížili škodlivé účinky stresu. Aby sme účinne bojovali proti stresu, musíme aktivovať prirodzenú relaxačnú odpoveď tela. Môžete to urobiť cvičením relaxačných techník, ako je hlboké dýchanie, meditácia, rytmické cvičenie a jóga. Preniknutie týchto činností do vášho života môže pomôcť znížiť každodenný stres, zvýšiť energiu a náladu a zlepšiť vaše duševné a fyzické zdravie.

 

Aká je relaxačná reakcia?

Keď stres prekrýva váš nervový systém, vaše telo je zaplavené látkami, ktoré vás pripravujú na "boj alebo útek." Táto stresová odpoveď môže byť záchranou života v núdzových situáciách, keď potrebujete rýchlo konať. Ale keď ste neustále aktivovaní stresom každodenného života, môže sa to odraziť na vašom tele, čo si niekedy zoberie daň na vašom emocionálnom a fyzickom zdraví.

 

Nikto sa nedokáže vyhnúť všetkému stresu, ale môžete pôsobiť proti jeho škodlivým účinkom tým, že sa naučíte, ako vytvoriť relaxačnú odpoveď, stav hlbokého odpočinku, ktorý je polárnym protikladom reakcie na stres. Relaxácia rozptyľuje stres a prináša vaše telo a myseľ späť do stavu rovnováhy.

 

Keď je aktivovaná relaxačná odpoveď, tak nastáva nasledovné:

 

srdcová frekvencia sa spomaľuje

dýchanie sa stáva pomalšie a hlbšie

krvný tlak klesá alebo sa stabilizuje

svaly začnú relaxovať

prietok krvi do mozgu sa zvyšuje

 

Okrem uvoľňujúcich fyzických účinkov relaxačná odpoveď tiež zvyšuje energiu, pomáha liečiť choroby, zmierňuje bolesti, zvyšuje schopnosť riešiť problémy a zvyšuje motiváciu a produktivitu. Najlepšie zo všetkého je, že každý môže lepšie využívať tieto výhody pravidelnou praxou. A napriek tomu, že sa môžete rozhodnúť zaplatiť za profesionálnu masáž alebo akupunktúrne sedenie, väčšina relaxačných techník môže byť vykonaná samostatne, avšak najlepšie po konzultácii so skúseným odborníkom.

 

Medzi dobré relaxačné metódy patria:

Hlboké dýchanie

Progresívna relaxácia svalov

Meditácia

Rytmické pohyby a cvičenie

Vizualizácia

Jóga a Tai Chi

Masáž

 

Rada vám pri výbere týchto techník poradím, aby ste dospeli k maximálnej relaxácii. Relaxáciu a meditáciu si je možné zažiť na mojich workshopoch. Teším sa na naše spoločné stretnutie.

HYPNOTERAPIA A HYPNOPȎROD S TEHOTNÝMI – POROVNANIE

                          aké sú rozdiely a aký je možný súlad, doplnenie sa týchto dvoch metód

 

Ako terapeutku, ktorá vo svojej práci používa techniky hypnoterapie, ma zaujímajú aj ďalšie metódy a postupy či spộsoby, ako sa dá človeku pomộcť v zmene pocitov a vnímania na žiadúce a udržaní a tiež posilnení nového vnútorného nastavenia sa.

 

Hypnoterapia je individuálna práca s klientom, vždy one to one. Klientom može byť každý človek, okrem niektorých špecifických prípadov. Potrebujú si „upratať“ svoje vnútro, zladiť sa, vysporiadať staré emócie, ktoré nie sú v ich živote správne nastavené, vyriešiť aktuálne strachy, neistoty, vyjasniť si svoje ďalšie smerovanie.

Samotná práca s klientom začína vyplnením dotazníka, úvodným rozhovorom a následuje navedenie relaxovaného stavu klienta, v ktorom zároveň prechádza z premýšľania do kontaktu so svojim podvedomím a reaguje prirodzene, intuitívne, nachádza, kde je jeho citlivé miesto a pomocou techník hypnoterapie a za sprevádzania terapeutom napraví, prerámuje, zmení..., čo potrebuje, či svoje vnímanie problému, príjme výzvu a hlavne, pomộže sám sebe bez sugescií, ktoré by mu ponúkal terapeut, ukladá si do podvedomia a používa len jeho vlastné sugescie.

 

Pred pár dňami som sa zúčastnila prednášky mladej lektorky hypnopộrodov, ktorá je sama čerstvou mamičkou. Informácie, ktoré som si odtiaľ odniesla, by som zhrnula následovne: kurz hypnopộrodu je určený predovšetkým pre tehotné ženy, vítaní sú aj budúci otcovia detí alebo iné podporujúce osoby. Je možné sa zúčastniť skupinového vzdelávania alebo individuálneho – jedna osoba alebo pár. Účastníčky sa učia zvládať všetko spojené s pộrodom – dýchanie, prekonávanie bolesti pri kontrakciách atď., naučia sa zvládať pomocou autohypnózy (odtiaľ názov techniky) a daných sugescií určité oblasti, tiež im pomáha v ďalšej mentálnej príprave na pộrod, ktorý má vo finále prebiehať čo najviac prirodzene, ďalej jemné masážne a iné techniky na uvoľnenie mysle. Bližšie informácie nájdete aj na FB pod Andrea Nšo-či Hlavatá.

Spoločné majú obidve techniky to, že pomáhajú človeku sa dostať do žiaduceho optimálneho stavu. Prejsť pred pộrodom prípravou, kurzom, odporúčam všetkým nastávajúcim rodičom.

Ak títo majú nespracované viac, než len to, ako bude prebiehať tehotenstvo a pộrod, tu už nastupuje pomoc hypnoterapeuta alebo iného odborníka - či už ide o spracovanie strachov, obáv a neistoty alebo toho, čo práve treba vo vzťahu spracovať.

 

A výsledkom je spokojný rodič , predovšetkým matka a spokojné dieťa.